ÖNEMLİ ÖZELLİKLER
| Tam Ad | 低酸素誘導因子1アルファ |
|---|---|
| Eşanlamlı | HIF1-A; MOP1; PASD8; Basic Helix-Loop-Helix Transcription Factor; ARNT-interacting protein; Basic-helix-loop-helix-PAS protein MOP1; Class E basic helix-loop-helix protein 78 |
| Test Tipi | サンドイッチ法 |
| Reaktivite | ねずみ |
| Aralık | 0.15-10ng/mL |
| Duyarlılık | 0.06ng/mL |
| Örnek Tipi | 血清、血漿、その他の生体液 |
| Örnek Hacmi | 100μL |
| Tespit Dalga Boyu | OD450 |
| Taşıma Sıcaklığı | 2-8°C |
| Özgüllük | 検体中のねずみ HIF1aを特異的に検出でき、他の類似物質とは明瞭な交叉反応を示しません。 |
| Mikroplaka | 96 kuyulu plak, 12 x 8 kuyuluk şeritlere bölünebilir |
TEST İLKESİ
| 本試験キットは、サンドイッチELISA法を採用しています。酵素標識プレートに抗ねずみ HIF1a抗体を固相化し、検体(または標準品)中のねずみ HIF1aが固相化抗体と結合します。その後、ビオチン標識抗ねずみ HIF1a抗体とHRP標識アビジンを順次添加すると、ビオチン標識抗体は固相化抗体に捕捉されたねずみ HIF1aに結合し、ビオチンとアビジンが特異的に結合して免疫複合体を形成します。遊離成分は洗浄により除去され、発色基質(TMB)を添加するとHRPの触媒作用により青色に呈色し、反応停止液を添加することで黄色に変化します。マイクロプレートリーダーで450 nmの吸光度(OD値)を測定し、ねずみ HIF1a濃度とOD450値の間に正の相関が認められるため、標準曲線より検体中のねずみ HIF1a濃度を算出します。 |
ELISA KIT BILEŞENLERİ
Teslim alındıktan sonra, talimatlarda önerildiği gibi derhal paketini açın ve depolayın.
| Bileşenler | Teknik Özellikler | Depolama ve Notlar |
|---|---|---|
| Mikro Plaka | 96T: 8 kuyu×12 şerit 48T: 8 kuyu×6 şerit | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Aluminyum folyo torbasına geri koyun ve kapatın, -20°C'de saklayın. |
| Referans Standart | 96T: 2 flakon 48T: 1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Her deney için taze çözülmüş standartlar kullanın. Çözülmeden sonra kullanılmayan standartları atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| HRP Konjugatı Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C(Işık koruması), 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| HRP Konjugatı Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Referans Standart & Örnek Seyreltici | 20mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Yıkama Tamponu Konsantresi (25×) | 30mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Substrat Reajenti(TMB) | 10mL×1 flakon | 2-8°C(Işık koruması),12 ay |
| Durdurma Solüsyonu | 7mL×1 flakon | 2-8°C/Oda sıcaklığı |
TEST PROSEDÜRLERİ

TİPİK VERİLER

ねずみ HIF1a ELISA Standart Eğrisi
Tipik veriler yalnızca referans olarak sunulmuştur ve eğriler her deney için yeniden çizilmelidir. Uyarlama için Lojistik fonksiyon önerilir.
HASSASİYET
Test İçi Hassasiyet (Bir test içindeki hassasiyet): Test içi hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek bir plakada yirmi kez test edildi.
Testler Arası Hassasiyet (Testler arasındaki hassasiyet): Testler arası hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek yirmi ayrı testte test edildi. Testler, en az üç teknisyen tarafından iki parti bileşen kullanılarak gerçekleştirildi.
| Test İçi Hassasiyet | Testler Arası Hassasiyet | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Örnek | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| n | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Ortalama (ng/mL) | 0.47 | 1.26 | 4.18 | 0.51 | 1.23 | 3.79 |
| Standart Sapma | 0.03 | 0.05 | 0.17 | 0.03 | 0.06 | 0.19 |
| CV(%) | 6.24 | 4.16 | 4.01 | 6.42 | 5.21 | 5.08 |
GERİ DÖNÜŞÜM
Çeşitli matrikslerde test aralığının tamamında örneklerde üç farklı düzeye ekilen ねずみ HIF1a'ün geri dönüşü değerlendirildi.
| Örnek Tipi | Aralık (%) | Ortalama Gerçekleşme (%) |
|---|---|---|
| Serum(n=8) | 93-107 | 98 |
| EDTA plazması (n=8) | 84-97 | 91 |
| Hücre kültürü ortamı (n=8) | 87-99 | 93 |
DOĞRULUK
Testin doğruluğunu değerlendirmek için, çeşitli matrikslerde yüksek konsantrasyonlarda ねずみ HIF1a içeren ve/veya ilave edilmiş örnekler, testin dinamik aralığında değerlere sahip örnekler üretmek için Referans Standart & Örnek Seyrelticide seyreltildi.
Products associated with HIF1A ELISA Kits
| VEGFA ELISA Kit | publications with HIF1A and VEGFA |
| ARNT ELISA Kit | publications with HIF1A and ARNT |
| EPO ELISA Kit | publications with HIF1A and EPO |
| EGLN1 ELISA Kit | publications with HIF1A and EGLN1 |
| HIF1AN ELISA Kit | publications with HIF1A and HIF1AN |
| EP300 ELISA Kit | publications with HIF1A and EP300 |
| EGLN2 ELISA Kit | publications with HIF1A and EGLN2 |
Pathways associated with HIF1A ELISA Kit
| Cellular Response To Hypoxia Pathway | Cellular Response To Hypoxia Pathway |
| Cellular Responses To Stress Pathway | Cellular Responses To Stress Pathway |
| Central Carbon Metabolism In Cancer Pathway | Central Carbon Metabolism In Cancer Pathway |
| Choline Metabolism In Cancer Pathway | Choline Metabolism In Cancer Pathway |
| Deubiquitination Pathway | Deubiquitination Pathway |
| HIF-1 Signaling Pathway | HIF-1 Signaling Pathway |
| Metabolism Of Proteins Pathway | Metabolism Of Proteins Pathway |
| Oxygen-dependent Asparagine Hydroxylation Of Hypoxia-inducible Factor Alpha Pathway | Oxygen-dependent Asparagine Hydroxylation Of Hypoxia-inducible Factor Alpha Pathway |
Diseases associated with HIF1A ELISA Kit
| Carcinoma | publications with HIF1A and Carcinoma |
| Inflammation | publications with HIF1A and Inflammation |
| Lung Diseases | publications with HIF1A and Lung Diseases |
| Breast Neoplasms | publications with HIF1A and Breast Neoplasms |
| Kidney Diseases | publications with HIF1A and Kidney Diseases |
| Liver Diseases | publications with HIF1A and Liver Diseases |
| Necrosis | publications with HIF1A and Necrosis |
| Neoplasms, Experimental | publications with HIF1A and Neoplasms, Experimental |
| Heart Diseases | publications with HIF1A and Heart Diseases |
| Neoplasm Invasiveness | publications with HIF1A and Neoplasm Invasiveness |
Organs/Tissues associated with HIF1A ELISA Kit
| Blood | publications with HIF1A and Blood |
| Brain | publications with HIF1A and Brain |
| Muscle | publications with HIF1A and Muscle |
| Kidney | publications with HIF1A and Kidney |
| Lung | publications with HIF1A and Lung |
| Liver | publications with HIF1A and Liver |
| Embryonic Tissue | publications with HIF1A and Embryonic Tissue |
| Eye | publications with HIF1A and Eye |
| Lymph Node | publications with HIF1A and Lymph Node |
| Skin | publications with HIF1A and Skin |