ÖNEMLİ ÖZELLİKLER
| Tam Ad | ペルオキシソーム増殖因子活性化受容体γ |
|---|---|
| Eşanlamlı | PPAR-G; PPARG1; PPARG2; NR1C3; Glitazone Receptor; Nuclear Receptor Subfamily 1 Group C Member 3 |
| Test Tipi | サンドイッチ法 |
| Reaktivite | ねずみ |
| Aralık | 0.16-10ng/mL |
| Duyarlılık | 0.06ng/mL |
| Örnek Tipi | 血清、血漿、その他の生体液 |
| Örnek Hacmi | 100μL |
| Tespit Dalga Boyu | OD450 |
| Taşıma Sıcaklığı | 2-8°C |
| Özgüllük | 検体中のねずみ PPAR-γを特異的に検出でき、他の類似物質とは明瞭な交叉反応を示しません。 |
| Mikroplaka | 96 kuyulu plak, 12 x 8 kuyuluk şeritlere bölünebilir |
TEST İLKESİ
| 本試験キットは、サンドイッチELISA法を採用しています。酵素標識プレートに抗ねずみ PPAR-γ抗体を固相化し、検体(または標準品)中のねずみ PPAR-γが固相化抗体と結合します。その後、ビオチン標識抗ねずみ PPAR-γ抗体とHRP標識アビジンを順次添加すると、ビオチン標識抗体は固相化抗体に捕捉されたねずみ PPAR-γに結合し、ビオチンとアビジンが特異的に結合して免疫複合体を形成します。遊離成分は洗浄により除去され、発色基質(TMB)を添加するとHRPの触媒作用により青色に呈色し、反応停止液を添加することで黄色に変化します。マイクロプレートリーダーで450 nmの吸光度(OD値)を測定し、ねずみ PPAR-γ濃度とOD450値の間に正の相関が認められるため、標準曲線より検体中のねずみ PPAR-γ濃度を算出します。 |
ELISA KIT BILEŞENLERİ
Teslim alındıktan sonra, talimatlarda önerildiği gibi derhal paketini açın ve depolayın.
| Bileşenler | Teknik Özellikler | Depolama ve Notlar |
|---|---|---|
| Mikro Plaka | 96T: 8 kuyu×12 şerit 48T: 8 kuyu×6 şerit | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Aluminyum folyo torbasına geri koyun ve kapatın, -20°C'de saklayın. |
| Referans Standart | 96T: 2 flakon 48T: 1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Her deney için taze çözülmüş standartlar kullanın. Çözülmeden sonra kullanılmayan standartları atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| HRP Konjugatı Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C(Işık koruması), 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| HRP Konjugatı Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Referans Standart & Örnek Seyreltici | 20mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Yıkama Tamponu Konsantresi (25×) | 30mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Substrat Reajenti(TMB) | 10mL×1 flakon | 2-8°C(Işık koruması),12 ay |
| Durdurma Solüsyonu | 7mL×1 flakon | 2-8°C/Oda sıcaklığı |
TEST PROSEDÜRLERİ

TİPİK VERİLER

ねずみ PPAR-γ ELISA Standart Eğrisi
Tipik veriler yalnızca referans olarak sunulmuştur ve eğriler her deney için yeniden çizilmelidir. Uyarlama için Lojistik fonksiyon önerilir.
HASSASİYET
Test İçi Hassasiyet (Bir test içindeki hassasiyet): Test içi hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek bir plakada yirmi kez test edildi.
Testler Arası Hassasiyet (Testler arasındaki hassasiyet): Testler arası hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek yirmi ayrı testte test edildi. Testler, en az üç teknisyen tarafından iki parti bileşen kullanılarak gerçekleştirildi.
| Test İçi Hassasiyet | Testler Arası Hassasiyet | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Örnek | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| n | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Ortalama (ng/mL) | 0.47 | 1.27 | 4.12 | 0.45 | 1.33 | 3.81 |
| Standart Sapma | 0.03 | 0.07 | 0.13 | 0.03 | 0.06 | 0.16 |
| CV(%) | 6.87 | 5.79 | 3.1 | 6.97 | 4.38 | 4.11 |
GERİ DÖNÜŞÜM
Çeşitli matrikslerde test aralığının tamamında örneklerde üç farklı düzeye ekilen ねずみ PPAR-γ'ün geri dönüşü değerlendirildi.
| Örnek Tipi | Aralık (%) | Ortalama Gerçekleşme (%) |
|---|---|---|
| Serum(n=8) | 88-100 | 93 |
| EDTA plazması (n=8) | 88-103 | 94 |
| Hücre kültürü ortamı (n=8) | 88-102 | 96 |
DOĞRULUK
Testin doğruluğunu değerlendirmek için, çeşitli matrikslerde yüksek konsantrasyonlarda ねずみ PPAR-γ içeren ve/veya ilave edilmiş örnekler, testin dinamik aralığında değerlere sahip örnekler üretmek için Referans Standart & Örnek Seyrelticide seyreltildi.
Pathways associated with ELISA Kit
| AMPK Signaling Pathway | AMPK Signaling Pathway |
| Activation Of PPARGC1A (PGC-1alpha) By Phosphorylation Pathway | Activation Of PPARGC1A (PGC-1alpha) By Phosphorylation Pathway |
| Adipocytokine Signaling Pathway | Adipocytokine Signaling Pathway |
| Adipogenesis Pathway | Adipogenesis Pathway |
| BMAL1:CLOCK,NPAS2 Activates Circadian Gene Expression Pathway | BMAL1:CLOCK,NPAS2 Activates Circadian Gene Expression Pathway |
| Circadian Clock Pathway | Circadian Clock Pathway |
| Developmental Biology Pathway | Developmental Biology Pathway |
| Fatty Acid, Triacylglycerol, And Ketone Body Metabolism Pathway | Fatty Acid, Triacylglycerol, And Ketone Body Metabolism Pathway |
Diseases associated with PPARGC1A ELISA Kit
| Insulin Resistance | publications with PPARGC1A and Insulin Resistance |
| Nervous System Diseases | publications with PPARGC1A and Nervous System Diseases |
| Cardiovascular Diseases | publications with PPARGC1A and Cardiovascular Diseases |
| Disease Models, Animal | publications with PPARGC1A and Disease Models, Animal |
| Fatty Liver | publications with PPARGC1A and Fatty Liver |
| Diabetes Mellitus, Type 2 | publications with PPARGC1A and Diabetes Mellitus, Type 2 |
| Inflammation | publications with PPARGC1A and Inflammation |
| Heart Diseases | publications with PPARGC1A and Heart Diseases |
| Liver Diseases | publications with PPARGC1A and Liver Diseases |
| Hyperglycemia | publications with PPARGC1A and Hyperglycemia |
Organs/Tissues associated with PPARGC1A ELISA Kit
| Muscle | publications with PPARGC1A and Muscle |
| Liver | publications with PPARGC1A and Liver |
| Brain | publications with PPARGC1A and Brain |
| Kidney | publications with PPARGC1A and Kidney |
| Intestine | publications with PPARGC1A and Intestine |
| Mammary Gland | publications with PPARGC1A and Mammary Gland |
| Uterus | publications with PPARGC1A and Uterus |
| Testis | publications with PPARGC1A and Testis |
| Cartilage | publications with PPARGC1A and Cartilage |