ÖNEMLİ ÖZELLİKLER
| Tam Ad | IgG低親和性IIIa受容体のFcフラグメント |
|---|---|
| Eşanlamlı | CD16a; CD16-A; FCGR3-A; FCG3; FcgRIII; IGFR3; NA; Neutrophil Antigen; Low affinity immunoglobulin gamma Fc region receptor III-A |
| Test Tipi | サンドイッチ法 |
| Reaktivite | 人間 |
| Aralık | 31.2-2000pg/mL |
| Duyarlılık | 11.5pg/mL |
| Örnek Tipi | 血清、血漿、その他の生体液 |
| Örnek Hacmi | 100μL |
| Tespit Dalga Boyu | OD450 |
| Taşıma Sıcaklığı | 2-8°C |
| Özgüllük | 検体中の人間 FcgR3Aを特異的に検出でき、他の類似物質とは明瞭な交叉反応を示しません。 |
| Mikroplaka | 96 kuyulu plak, 12 x 8 kuyuluk şeritlere bölünebilir |
TEST İLKESİ
| 本試験キットは、サンドイッチELISA法を採用しています。酵素標識プレートに抗人間 FcgR3A抗体を固相化し、検体(または標準品)中の人間 FcgR3Aが固相化抗体と結合します。その後、ビオチン標識抗人間 FcgR3A抗体とHRP標識アビジンを順次添加すると、ビオチン標識抗体は固相化抗体に捕捉された人間 FcgR3Aに結合し、ビオチンとアビジンが特異的に結合して免疫複合体を形成します。遊離成分は洗浄により除去され、発色基質(TMB)を添加するとHRPの触媒作用により青色に呈色し、反応停止液を添加することで黄色に変化します。マイクロプレートリーダーで450 nmの吸光度(OD値)を測定し、人間 FcgR3A濃度とOD450値の間に正の相関が認められるため、標準曲線より検体中の人間 FcgR3A濃度を算出します。 |
ELISA KIT BILEŞENLERİ
Teslim alındıktan sonra, talimatlarda önerildiği gibi derhal paketini açın ve depolayın.
| Bileşenler | Teknik Özellikler | Depolama ve Notlar |
|---|---|---|
| Mikro Plaka | 96T: 8 kuyu×12 şerit 48T: 8 kuyu×6 şerit | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Aluminyum folyo torbasına geri koyun ve kapatın, -20°C'de saklayın. |
| Referans Standart | 96T: 2 flakon 48T: 1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Her deney için taze çözülmüş standartlar kullanın. Çözülmeden sonra kullanılmayan standartları atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| HRP Konjugatı Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C(Işık koruması), 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| HRP Konjugatı Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Referans Standart & Örnek Seyreltici | 20mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Yıkama Tamponu Konsantresi (25×) | 30mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Substrat Reajenti(TMB) | 10mL×1 flakon | 2-8°C(Işık koruması),12 ay |
| Durdurma Solüsyonu | 7mL×1 flakon | 2-8°C/Oda sıcaklığı |
TEST PROSEDÜRLERİ

TİPİK VERİLER

人間 FcgR3A ELISA Standart Eğrisi
Tipik veriler yalnızca referans olarak sunulmuştur ve eğriler her deney için yeniden çizilmelidir. Uyarlama için Lojistik fonksiyon önerilir.
HASSASİYET
Test İçi Hassasiyet (Bir test içindeki hassasiyet): Test içi hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek bir plakada yirmi kez test edildi.
Testler Arası Hassasiyet (Testler arasındaki hassasiyet): Testler arası hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek yirmi ayrı testte test edildi. Testler, en az üç teknisyen tarafından iki parti bileşen kullanılarak gerçekleştirildi.
| Test İçi Hassasiyet | Testler Arası Hassasiyet | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Örnek | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| n | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Ortalama (pg/mL) | 101.31 | 263.23 | 946.79 | 106.37 | 257.76 | 898.93 |
| Standart Sapma | 5.85 | 11.85 | 48.76 | 5.97 | 11.32 | 31.91 |
| CV(%) | 5.77 | 4.5 | 5.15 | 5.61 | 4.39 | 3.55 |
GERİ DÖNÜŞÜM
Çeşitli matrikslerde test aralığının tamamında örneklerde üç farklı düzeye ekilen 人間 FcgR3A'ün geri dönüşü değerlendirildi.
| Örnek Tipi | Aralık (%) | Ortalama Gerçekleşme (%) |
|---|---|---|
| Serum(n=8) | 87-99 | 93 |
| EDTA plazması (n=8) | 94-110 | 100 |
| Hücre kültürü ortamı (n=8) | 89-106 | 97 |
DOĞRULUK
Testin doğruluğunu değerlendirmek için, çeşitli matrikslerde yüksek konsantrasyonlarda 人間 FcgR3A içeren ve/veya ilave edilmiş örnekler, testin dinamik aralığında değerlere sahip örnekler üretmek için Referans Standart & Örnek Seyrelticide seyreltildi.
Products associated with FCGR3A ELISA Kits
| SYK ELISA Kit | publications with FCGR3A and SYK |
| TYROBP ELISA Kit | publications with FCGR3A and TYROBP |
Pathways associated with FCGR3A ELISA Kit
| Adaptive Immune System Pathway | Adaptive Immune System Pathway |
| FCGR Activation Pathway | FCGR Activation Pathway |
| Fc Gamma R-mediated Phagocytosis Pathway | Fc Gamma R-mediated Phagocytosis Pathway |
| Fcgamma Receptor (FCGR) Dependent Phagocytosis Pathway | Fcgamma Receptor (FCGR) Dependent Phagocytosis Pathway |
| Immune System Pathway | Immune System Pathway |
| Immunoregulatory Interactions Between A Lymphoid And A Non-Lymphoid Cell Pathway | Immunoregulatory Interactions Between A Lymphoid And A Non-Lymphoid Cell Pathway |
| Innate Immune System Pathway | Innate Immune System Pathway |
| Leishmaniasis Pathway | Leishmaniasis Pathway |
Diseases associated with FCGR3A ELISA Kit
| Necrosis | publications with FCGR3A and Necrosis |
| Intestinal Diseases | publications with FCGR3A and Intestinal Diseases |
| Cardiovascular Diseases | publications with FCGR3A and Cardiovascular Diseases |
| Lupus Erythematosus, Systemic | publications with FCGR3A and Lupus Erythematosus, Systemic |
| Inflammation | publications with FCGR3A and Inflammation |
| Leukemia | publications with FCGR3A and Leukemia |
| Breast Neoplasms | publications with FCGR3A and Breast Neoplasms |
| Kidney Diseases | publications with FCGR3A and Kidney Diseases |
| Neoplasms, Experimental | publications with FCGR3A and Neoplasms, Experimental |
| Hemorrhage | publications with FCGR3A and Hemorrhage |
Organs/Tissues associated with FCGR3A ELISA Kit
| Blood | publications with FCGR3A and Blood |
| Kidney | publications with FCGR3A and Kidney |
| Ovary | publications with FCGR3A and Ovary |
| Liver | publications with FCGR3A and Liver |
| Lung | publications with FCGR3A and Lung |
| Brain | publications with FCGR3A and Brain |
| Prostate | publications with FCGR3A and Prostate |
| Spleen | publications with FCGR3A and Spleen |
| Connective Tissue | publications with FCGR3A and Connective Tissue |