ÖNEMLİ ÖZELLİKLER
| Tam Ad | 核因子κB |
|---|---|
| Eşanlamlı | NF-KB1; EBP-1; KBF1; NF-Kappa-B; NFKB-P105; NFKB-P50; Nuclear Factor Of Kappa Light Polypeptide Gene Enhancer In B-Cells 1; Nuclear factor NF-kappa-B p105 subunit |
| Test Tipi | サンドイッチ法 |
| Reaktivite | 人間 |
| Aralık | 0.15-10ng/mL |
| Duyarlılık | 0.06ng/mL |
| Örnek Tipi | 血清、血漿、その他の生体液 |
| Örnek Hacmi | 100μL |
| Tespit Dalga Boyu | OD450 |
| Taşıma Sıcaklığı | 2-8°C |
| Özgüllük | 検体中の人間 NFkBを特異的に検出でき、他の類似物質とは明瞭な交叉反応を示しません。 |
| Mikroplaka | 96 kuyulu plak, 12 x 8 kuyuluk şeritlere bölünebilir |
TEST İLKESİ
| 本試験キットは、サンドイッチELISA法を採用しています。酵素標識プレートに抗人間 NFkB抗体を固相化し、検体(または標準品)中の人間 NFkBが固相化抗体と結合します。その後、ビオチン標識抗人間 NFkB抗体とHRP標識アビジンを順次添加すると、ビオチン標識抗体は固相化抗体に捕捉された人間 NFkBに結合し、ビオチンとアビジンが特異的に結合して免疫複合体を形成します。遊離成分は洗浄により除去され、発色基質(TMB)を添加するとHRPの触媒作用により青色に呈色し、反応停止液を添加することで黄色に変化します。マイクロプレートリーダーで450 nmの吸光度(OD値)を測定し、人間 NFkB濃度とOD450値の間に正の相関が認められるため、標準曲線より検体中の人間 NFkB濃度を算出します。 |
ELISA KIT BILEŞENLERİ
Teslim alındıktan sonra, talimatlarda önerildiği gibi derhal paketini açın ve depolayın.
| Bileşenler | Teknik Özellikler | Depolama ve Notlar |
|---|---|---|
| Mikro Plaka | 96T: 8 kuyu×12 şerit 48T: 8 kuyu×6 şerit | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Aluminyum folyo torbasına geri koyun ve kapatın, -20°C'de saklayın. |
| Referans Standart | 96T: 2 flakon 48T: 1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Her deney için taze çözülmüş standartlar kullanın. Çözülmeden sonra kullanılmayan standartları atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C, 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| HRP Konjugatı Konsantresi (100×) | 96T: 120μL×1 flakon 48T: 60μL×1 flakon | Açılmamış: -20°C(Işık koruması), 12 ay Kullanılmamış: Konsantresi kapatın ve -20°C'de saklayın, çalışma solüsyonunu atın. |
| Biotinileştirilmiş Tespit Antikor Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| HRP Konjugatı Seyreltici | 14mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Referans Standart & Örnek Seyreltici | 20mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Yıkama Tamponu Konsantresi (25×) | 30mL×1 flakon | 2-8℃, 12 ay |
| Substrat Reajenti(TMB) | 10mL×1 flakon | 2-8°C(Işık koruması),12 ay |
| Durdurma Solüsyonu | 7mL×1 flakon | 2-8°C/Oda sıcaklığı |
TEST PROSEDÜRLERİ

TİPİK VERİLER

人間 NFkB ELISA Standart Eğrisi
Tipik veriler yalnızca referans olarak sunulmuştur ve eğriler her deney için yeniden çizilmelidir. Uyarlama için Lojistik fonksiyon önerilir.
HASSASİYET
Test İçi Hassasiyet (Bir test içindeki hassasiyet): Test içi hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek bir plakada yirmi kez test edildi.
Testler Arası Hassasiyet (Testler arasındaki hassasiyet): Testler arası hassasiyeti değerlendirmek için bilinen konsantrasyonlara sahip üç örnek yirmi ayrı testte test edildi. Testler, en az üç teknisyen tarafından iki parti bileşen kullanılarak gerçekleştirildi.
| Test İçi Hassasiyet | Testler Arası Hassasiyet | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Örnek | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 |
| n | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Ortalama (ng/mL) | 0.55 | 1.34 | 4.45 | 0.55 | 1.37 | 4.87 |
| Standart Sapma | 0.03 | 0.06 | 0.21 | 0.03 | 0.06 | 0.15 |
| CV(%) | 5.48 | 4.69 | 4.66 | 5.81 | 4.41 | 3.1 |
GERİ DÖNÜŞÜM
Çeşitli matrikslerde test aralığının tamamında örneklerde üç farklı düzeye ekilen 人間 NFkB'ün geri dönüşü değerlendirildi.
| Örnek Tipi | Aralık (%) | Ortalama Gerçekleşme (%) |
|---|---|---|
| Serum(n=8) | 90-107 | 98 |
| EDTA plazması (n=8) | 85-98 | 91 |
| Hücre kültürü ortamı (n=8) | 84-97 | 91 |
DOĞRULUK
Testin doğruluğunu değerlendirmek için, çeşitli matrikslerde yüksek konsantrasyonlarda 人間 NFkB içeren ve/veya ilave edilmiş örnekler, testin dinamik aralığında değerlere sahip örnekler üretmek için Referans Standart & Örnek Seyrelticide seyreltildi.
Products associated with CC2D1A ELISA Kits
| PRSS12 ELISA Kit | publications with CC2D1A and PRSS12 |
| CHMP4A ELISA Kit | publications with CC2D1A and CHMP4A |
| DRD2 ELISA Kit | publications with CC2D1A and DRD2 |
| HTR1A ELISA Kit | publications with CC2D1A and HTR1A |
Pathways associated with CC2D1A ELISA Kit
| SIDS Susceptibility Pathways | SIDS Susceptibility Pathways |
Diseases associated with CC2D1A ELISA Kit
| Nervous System Diseases | publications with CC2D1A and Nervous System Diseases |
| Neurobehavioral Manifestations | publications with CC2D1A and Neurobehavioral Manifestations |
| Mental Retardation, Autosomal Recessive 3 | publications with CC2D1A and Mental Retardation, Autosomal Recessive 3 |
| Congenital Abnormalities | publications with CC2D1A and Congenital Abnormalities |
| Lipid Metabolism Disorders | publications with CC2D1A and Lipid Metabolism Disorders |
| Learning Disorders | publications with CC2D1A and Learning Disorders |
Organs/Tissues associated with CC2D1A ELISA Kit
| Brain | publications with CC2D1A and Brain |
| Blood | publications with CC2D1A and Blood |
| Lung | publications with CC2D1A and Lung |